Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

MTB

Cube Access Exc – idealny rower MTB dla kobiet

Cube Access Exc – idealny rower MTB dla kobiet

Jak powinien wyglądać idealny rower MTB dla kobiet? Wielbicielki ekstremalnej jazdy w trudnych warunkach od lat poszukują rozwiązania, które pomoże cieszyć im się z adrenaliny dostarczanej z MTB bez dyskomfortu i niedogodności. Nie ulega wątpliwości, że wielu producentów skupia się w swoich flagowych projektach na męskiej geometrii i to tam upatruje największych zysków. Ale czy kobietom nie należą się równie dobre, zaawansowane rowery w przyzwoitych cenach? Marka Cube doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotną grupę kupujących rowery MTB stanowią kobiety. Stworzyła więc dla nich rower, który z powodzeniem można określić mianem ideału. Co specjalnego reprezentuje sobą Cube Access EXC?

Różne warianty rozmiarowe

Drobniej zbudowane kobiety to właśnie w rozmiarze rowerów upatrują zwykle swoich największych wrogów. Podczas gdy w rowerach męskich stosuje się często rozwiązania w postaci różnych rozmiarów ramy, u kobiet często zakłada się jeden „uniwersalny” rozmiar. To błąd, który skutecznie eliminuje firma Cube. System Size Split to idealna opcja pozwalająca kobietom na znalezienie roweru idealnego dla swoich rozmiarów. Mniejsze ramy (13,5 oraz 16 cali) są tu dostępne z kołami 27,5 cala, natomiast dla wyższych pań przygotowano ramy 17 i 19 cali z kołami 29”. Komfort i wygoda bez obaw o bezpieczeństwo to podstawa pewnej, niezachwianej jazdy.

Wytrzymałość i jakość godna drogich rowerów

Wysokie osiągi to dziś domena nie tylko drogich rowerów z najwyższej półki. Access Exc to wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe sprzęt, który sprawdzi się na każdej trasie, bez względu na warunki pogodowe. Lekkie, przyczepne opony pozwalają na zjazdy po ostrych zboczach i stromych wzniesieniach bez ryzyka poślizgu. Amortyzowany widelec ze 100 mm skokiem i zdalną blokadą to sprawdzony na wielu modelach, niezawodny system umożliwiający swobodną i komfortową jazdę na wybojach. Rower jest świetnie wyposażony, ale nie nadmiernie obciążony – 14 kg to już całkiem przyzwoity wynik jak na amatorski rower w przystępnej kasie cenowej.

Stylowo i elegancko

Sprawny, wytrzymały, niezawodny – prawdziwy rower MTB nie musi wyglądać najlepiej, bo prędzej czy później i tak zostanie wystawiony na trudne warunki pogodowe, które wymuszą na właścicielu generalne czyszczenie. Kto jednak powiedział, że rower musi być brzydki? Cube Access Exc to opcja, która zdecydowanie przyciąga uwagę. Dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – różowo-czarnym, oraz niebiesko-czarnym z pewnością stanie się hitem wśród kobiet, dla których estetyka jest równie ważna jak osiągi. Cube Access Exc – idealny MTB wśród tanich rozwiązań dla kobiet.

Udostępnij

O autorze