Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Rower elektryczny

Jak serwisuje się rowery elektryczne?

Jak serwisuje się rowery elektryczne?

Rowery elektryczne są popularne stosunkowo od niedawna. Modele, jakie są znane w Polsce, są bardzo liczne.

Posiadanie roweru elektrycznego wiąże się z większą odpowiedzialnością, przede wszystkim poprzez dodatkowe wyposażenie. Sterownik, akumulator oraz silnik elektryczny, znajdują się jedynie w rowerach elektrycznych. Elementy te wymagają regularnych przeglądów i serwisowania. Na czym jednak polega serwisowani rowerów elektrycznych?

Usługi, z jakich możemy skorzystać będąc w warsztacie, to między innymi:

  • Diagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości – wykonywanie wydruku, na którym znajduje się spis wszelkich błędów,
  • Wymiana części – baterii, silnika czy akumulatora,
  • Zgrywanie wszystkich elementów roweru razem lub osobno,
  • Naprawa usterek,
  • Wymiana wadliwych części na nowe.

Dość często, możemy skorzystać z usługi jaką jest odebranie roweru, który został uszkodzony. Nasz rower może odebrać serwis z wyznaczonego miejsca. Jedynym wymaganiem może być odpowiednie zabezpieczenie roweru. Najczęściej, rower odsyła się w całości, by pracownicy serwisu mogli ocenić powód wystąpienia usterki. Rower elektryczny jest dość ciężki – waży około 40 kg, więc usługa ta jest szczególnie przydatna osobom, które nie mają możliwości dowieźć roweru do serwisu.

Inną, równie przydatną usługą jest wysyłka naprawionego roweru. Pracownicy serwisu zabezpieczają nasz rower i wysyłają do naszego domu. Usługa ta jest szczególnie przydatna osobom, które wysyłają rower do warsztatu, który znajduje się daleko.

Gdzie serwisuje się rowery elektryczne?

Serwisowanie rowerów elektrycznych powinno odbyć się przede wszystkim w dobrym i zaufanym warsztacie. Warsztat taki powinien być wyposażony w odpowiednie części zamienne oraz narzędzia, dzięki którym można dokonać rzetelnego przeglądu i naprawy.

W serwisie pracują zawodowi mechanicy, którzy są specjalistami. Najczęściej, możemy skorzystać z usług takiej firmy, której wszyscy pracownicy są odpowiednio przeszkoleni. Rowery elektryczne są stosunkowo nowymi pojazdami w Polsce, przez co konieczna jest znajomość nie tylko ich działania i części.

Każdy producent rowerów elektrycznych oferuje nam nieco inne wyposażenie rowerów, jeśli chodzi o marki. Poza tym, budowa rowerów konkretnych marek może się nieco od siebie różnić. Pracownicy warsztatu i serwisu, mają doświadczenie, które pozwoli im na dokonanie przeglądu i naprawy każdego roweru elektrycznego.
Warto również dodać, że specjaliści w razie potrzeby, zaproponują nam najlepsze części zamienne do naszych rowerów. W warsztacie dość często można dostać dodatkowe elementy wyposażenia roweru elektrycznego. Części pochodzą od znanych producentów i w razie usterki zawsze jest możliwość zamontowania odpowiedniej części.
Obecnie, powstaje coraz więcej warsztatów, do których można oddać nasz rower na przegląd lub do naprawy. Rowery elektryczne, jako nowoczesne pojazdy, wymagają równie nowatorskiego podejścia. Istotne jest więc, gdzie nasz pojazd zostanie poddany przeglądowi i naprawie.

Udostępnij

O autorze