Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Odzież rowerowa

Odpowiedni strój na rower

Odpowiedni strój na rower

Większość z nas już w okresie wiosennym przesiada się na rowery, propagując w ten sposób tą niezwykle zdrową formę rekreacji. Aby jednak zachować wszelkie względy bezpieczeństwa, w zależności od rodzaju bicykla, należy również dobrać odpowiedni strój. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać w przypadku rowerów górskich, szosowych czy chociażby rowerków dla dzieci.

Jaki ubiór wybrać, aby czuć się wygodnie, bezpiecznie i komfortowo w każdych warunkach ? W tym celu musimy udać się do dobrze wyposażonego, specjalistycznego sklepu rowerowego i poprosić o pomoc kompetentnego sprzedawcę. Najważniejszym elementem rowerowej garderoby jest jednak kask. Chroni on naszą głowę przed ewentualnym wypadkiem i często zapobiega jego przykrym konsekwencjom.

Dobry kask na rower powinien być lekki i wyściełany w środku miękkim materiałem. Bardzo ważne jest, aby posiadał także szczeliny wentylacyjne. Dodatkowe opcje, takie jak np. odpinany daszek – uchronią rowerzystę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Powinien być ponadto mocowany na brodzie oraz posiadać regulację, która dopasuje kask do wielkości głowy. Powinien być używany zarówno podczas jazdy sportowej, jak i rekreacyjnej.

Wybierając się w dłuższą trasę rowerową oprócz kasku i innych elementów ochronnych ( np. naramienniki, nakolanniki), nie powinniśmy zapominać o odpowiednich okularach rowerowych oraz przylegającym do ciała stroju. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj legginsy lub długie spodnie bez szwów oraz obcisła koszulka wykonana z tkaniny higroskopijnej, która dobrze wchłania pot. Powinna ona posiadać warstwę ochronną na plecy i nerki, a także specjalne rękawki, chroniące przed zimnem.

Przy zmiennych i niekorzystnych warunkach pogodowych idealna będzie ciepła bluza i kurtka chroniące przed deszczem. Kolejną istotną kwestią jest obuwie. Buty z systemem SDP dzięki wpięciu w pedały, pozwalają na optymalne wykorzystanie naszej energii podczas jazdy. Poza dobrym ubraniem rowerowym, istotną kwestią są również wszelkie rowerowe akcesoria.

Udostępnij

O autorze