Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

MTB

Porównanie serii Level marki Kross – czym różnią się modele od 1.0 do 12.0?

Porównanie serii Level marki Kross – czym różnią się modele od 1.0 do 12.0?

Kross należy do jednej z bardziej znanych marek, które zajmują się produkcją rowerów górskich. Seria Level stanowi jedną z bardziej popularnych i różnorodnych. Główną zaletą serii Level jest to, że każdy kolejny model jest coraz bardziej dopracowywany. Wszystkie modele są przystosowane do trudniejszej jazdy górskiej. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, przez co możliwe jest dopasowanie odpowiedniego modelu. Poniżej przedstawiamy podstawowe różnice, jakie można zauważyć podczas przeglądania oferty.
Nazwy modeli, jakie dostępne są w serii Level 1.0 do 12.0.

Czym różnią się modele od 1.0 do 12.0?

Różnice, jakie występują pomiędzy poszczególnymi modelami z serii Level są bardzo różne i dotyczą każdego aspektu roweru. Pierwszym z nich jest waga. Rowery górskie są lekkie, by umożliwić nam wygodną i szybką jazdę po górskich terenach. W przypadku serii Level, każdy nowszy model jest praktycznie coraz lżejszy. Waga modelu 1.0 wynosi 14,5 kilograma, gdzie 12.0 waży 10.6 kg – różnica  jest więc dość spora.

Oprócz tego, rowery z tej serii różnią się jeszcze elementami dodatkowymi. Przykładowo, model 2.0 posiada zupełnie inne przerzutki niż model 4.0.

Warto również zaznaczyć, że niektóre modele nie posiadają niektórych części. Model 12.0 nie posiada pedałów, tak jak modele od 11.0 do 7.0.

Rama rowerów z serii jest lekka, jednak do ich produkcji użyto nieco innych materiałów. Od modelu 1.0 do 6.0 zastosowano tzw. Aluminium Lite. Od 7.0 do 9.0, rama wykonana jest z Aluminium Superlite. Pozostałe modele posiadają ramy węgielne różnego rodzaju.

Rowery z tej serii mają zupełnie różne ramy, koła, napęd oraz komponenty. Co prawda kilka modeli z serii posiada te same przerzutki, koła, ramy oraz napęd; pomimo tego, pomiędzy rowerami istnieje wiele różnic.

Nie można pominąć ilości biegów, jakie posiadają rowery. Model 1.0 posiada 24 biegi, 4.0 – 27 biegów, a model 6.0 tylko 20 biegów. Co ciekawe, 12.0 ma ich tylko 11.

Spośród różnic technicznych, warto również wymienić różnice w cenach – jest to bowiem ściśle związane z wyposażeniem roweru. Otóż, ceny rowerów z serii Level zaczynają się już od 1999 złotych. Pierwszy rower posiadający ramę Aluminium Superlite kupimy za 4499 złotych. Jeden z nowszych modeli, czyli 12.0, kosztuje prawie 10 tysięcy złotych. Ceny te są dość wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowsze modele. Części, jakie wykorzystuje się do produkcji rowerów z serii Level, są z wyższej półki.

Trzeba także wspomnieć o aspekcie wizualnym. Rama jak wiadomo ma nieco inne wymiary w zależności od modelu. Geometria może się bardzo różnić pomiędzy poszczególnymi modelami. Rama w niektórych z nich jest obniżona. Poza tym, rozmiar kół może wynosić od 27,5 do 29 cali.

Podsumowując – różnice, jakie można zauważyć pomiędzy wszystkimi powyższymi modelami są bardzo liczne. 12 modeli rowerów z serii Level są różne, jednak jest to jedna z ich zalet. Każdy z modeli posiada różne części po to, by ułatwić wybór rowerzystom. Nie wszyscy będą potrzebowali węgielnej ramy, która będzie bardo lekka. Dodatkowo, każdy z nas ma inne wymagania odnośnie poszczególnych części roweru.

Udostępnij

O autorze