Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Sprzęt i akcesoria

Jak wybrać kosz rowerowy dla psa?

Jak wybrać kosz rowerowy dla psa?

Jazda na rowerze nie jest zarezerwowana jedynie dla zawodowców czy mocno zaangażowanych amatorów. Stąd też wynika powstawanie tak wielu odmian rowerów. Klas jest znacznie więcej niż tylko górskie i szosowe. Co za tym idzie, akcesoriów rowerowych jest równie wiele.

Wielu rowerzystów boryka się z pewnym problemem. Jak zabrać ze sobą psa na wycieczkę? Załóżmy, że nie jest zbyt duży i nie nadąży biec przy rowerze. Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy kupić koszt do transportu pupila. Istnieje kilka odmian tego sprzętu dostosowanych do różnych potrzeb.

 Transport dopasowany do zwierzaka

Torby i kosze rowerowe są licznie reprezentowane w sklepach z akcesoriami rowerowymi. Pozwalają na transport różnych, niezbędnych rzeczy. Równie licznie reprezentowana jest grupa koszy do przewozu zwierząt. Te akcesoria występują w wielu wielkościach, lecz duże psy lepiej przewozić w specjalnych przyczepkach rowerowych.

Dla mniejszych czworonogów wybór koszy jest ogromny. Kosze dostępne w sprzedaży posiadają dwa rodzaje mocowań. Pierwsze z nich umieszczane jest na kierownicy roweru. Umożliwia jazdę ze zwierzęciem o wadze do 8 kg. Kosze montowane z przodu pozwalają na łatwe obserwowanie czy z pupilem jest wszystko w porządku. W razie konieczności można szybko zareagować gdyby coś było nie tak.

Drugi rodzaj to kosze umieszczane na tylnym bagażniku. W nich można przewozić zwierzęta o wadze powyżej 10 kg. Posiadają mocne uchwyty, które przykręca się do bagażnika. Pozwala to na zachowanie stabilności roweru podczas jazdy. Tego typu kosze posiadają kratki zabezpieczające zwierzaka przed wypadnięciem.

Wiklinowy kosz rowerowy

Na to trzeba zwrócić uwagę?

Sposób mocowania kosza to tylko jedna kategoria podziału. Występuje też zróżnicowanie pod względem materiału, z jakiego jest wykonany. Do wyboru są kosze z wikliny lub metalowej siatki. Pierwsze, naturalne tworzywo jest najlepsze dla mniejszych zwierząt. Świetnie przepuszcza powietrze, co jest ważne w upalne dni. Tego typu kosze wyposaża się w osłony przeciwsłoneczne.

Odmiany powstające z metalowej siatki są zalecane do przewożenia większych czworonogów. Gwarantują ogromną stabilność. Posiadają też pikowaną wykładzinę dającą komfort podróży umieszczanemu w koszu zwierzęciu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie normalnego kosza rowerowego. Należy umieścić w nim jakieś wygodne materiały. Warto też mieć pewność, że czworonóg będzie spokojnie siedział w otwartym koszu.

Zwierzę zawsze z właścicielem

Wycieczka rowerowa jest bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Można zabrać na również swojego czworonoga. Umożliwiają to kosze rowerowe do przewożenia zwierząt. Pozwalają na komfortowy transport, występują, bowiem w różnych rozmiarach. Do wyboru są odmiany stworzone z wikliny lub metalowej siatki. Mogą być mocowane do kierownicy lub do tylnego bagażnika. Można, więc dopasować rodzaj do potrzeb.

Udostępnij

O autorze