Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Recenzje

Najciekawsze modele Kross rocznik 2018

Najciekawsze modele Kross rocznik 2018

Marka Kross to jeden z największych polskich producentów rowerów. W ofercie możemy znaleźć modele górskie, miejskie, trekkingowe, dziecięce, cross i szosowe. Co roku marka rozwija swój asortyment i proponuje nowe rozwiązania. Jakie były najciekawsze propozycje w tym sezonie? Oto nasza subiektywna lista.

Kross Soil EX

To rower ze wspaniałą geometrią i szerokimi kołami DT Swiss z oponami 2.6”. Dodatkowo nowy Pike, Reverb, napęd Shimano SLX/XT. Co ciekawe to połączenie ścieżkowca, który dzięki wyposażeniu może zastąpić rower typu enduro. Być może nie sprawdzi się w jeździe w najtrudniejszym terenie, ale będzie wspaniałym wprowadzeniem dla osób, które dopiero chcą wejść w ten świat. Jeżeli szukacie jednego modelu do wszystkiego, to właśnie ten.

W stosunku do poprzedniego modelu Soila mamy drobne, ale bardzo istotne zmiany. To większe opony i skok widelca. Dzięki temu rower lepiej zachowuje się w trudnym terenie, ale wciąż jest bardzo zwinny.

Kross Soil EX

Kross Level TE

To model z serii Level przeznaczony dla profesjonalistów. Jest lekki, szybki i wytrzymały. Wszystko dzięki karbonowej, aerodynamicznej ramie i superlekkich 29” kołach. Będzie niezwykle wygodny w użytkowaniu, ponieważ dzięki wykorzystanym materiałom rama pochłania drgania, a całkowita waga roweru to nieco ponad 9 kilogramów. Nawet niektóre modele dla dzieci ważą więcej.

Warto również wspomnieć o hamulcach SRAM Level Ultimate. Są one tarczowe, hydrauliczne i pozwolą skutecznie zahamować nawet przy najtrudniejszych warunkach pogodowych. Dzięki systemowi post mount wydłużona została także ich żywotność.

Cena roweru jest wysoka, jednak możemy być pewni, że dostajemy za nią to co najlepsze.

Kross Level TE
Kross Level 12.0

Nie każdy potrzebuje profesjonalnego roweru do wyczynowej jazdy. Ten model posiada dokładnie tą samą wytrzymałą i lekką, karbonową ramę wykonaną z topowego włókna węglowego D84 Carbon SL co Level TE. Część komponentów jest jednak mniej profesjonalna jak napęd SRAM GX 1×11, koła DT SWiSS X 1900 Spline R i amortyzator Fox Porformance 32 Float. Dzięki temu jego cena jest dużo przystępniejsza.

Kross Level 12

Kross Vento TR 4.0

To model z linii triathlonowej, która od początku stanowiła jedne z najatrakcyjniejszych cenowo gotowych rowerów do tego sportu. Jest on wyposażony w koła FSA Vivion Team 35 i najnowszy napęd Shimano Ultegrę R8000 w konfiguracji 2×11, dzięki czemu otrzymujemy 22 przełożenia. Rama wykonana jest z włókna węglowego, dzięki czemu zyskujemy dużą sztywność i wytrzymałość. Waga roweru to zaledwie 9,2 kilograma. Rower wyposażony jest w hamulce typu c-break Shimano Ultrega BR-6800. Dzięki wykorzystaniu w nich technologii SLR EV reagują one szybciej na ruch klamki. Model ten bardzo lubi proste odcinki. Pozwala przezwyciężać wiatr bez znaczącej utraty sił. Co ważne można w nim regulować rozstaw lemondki, co nie było możliwe w jego poprzedniku.

Kross Vento 4

Kross LEA BOOST 1.0

Dzięki przejęciu w 2017 roku holenderskiego producenta rowerów elektrycznych firma mogła rozwijać ten segment. Ciekawą premierą w tym roku był damski rower elektryczny typu MTP. Ma on 10 biegów i jest wyposażony w tarczowe hamulce hydrauliczne. W całości wykonany jest z aluminium. Do wyboru mamy koła 27,5 i 29”. W rowerze znajdziemy również dedykowany rowerom górskim system SHIMANO STEPS MTB E8000.

Dzięki ramie dopasowanej do kobiet i elektrycznemu wspomaganiu model zachwyca przede wszystkim panie, które uwielbiają rowerowe wycieczki po górach. Pamiętajmy jednak, że sprzęt nie wyręcza nas od wysiłku – system jedynie wspomaga nas podczas pedałowania.

Kross Lea 1.0

Udostępnij

O autorze