Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Trening

Czym jest spinning?

Czym jest spinning?

Rowery i ich dobroczynny wpływ na zdrowie i sylwetkę człowieka w końcu zostały docenione przez siłownie w Polsce na masową skalę. Od jakiegoś czasu bowiem, bardzo popularny jest Spinning, czyli aerobik na rowerach. Powoduje on ujędrnienie ciała, smukłą sylwetkę oraz masę innych korzyści dla zdrowia i wyglądu. Na taki trening może się wybrać każdy, wiek oraz płeć nie stanowią żadnej przeszkody. Wystarczy luźny, sportowy strój i karnet.

Za ojca spinningu uważany jest cyklista Johny Goldberg, który w latach 80-tcyh, w trakcie swojego nocnego treningu został potrącony przez samochód. Wtedy to Jonny wpadł na pomysł, aby trenować na hali w bezpiecznych warunkach i już nigdy nie narazić się na podobny wypadek. Jak pomyślał, tak zrobił i opatentował pierwszy rower do spinningu oraz przygotował odpowiedni trening.

Dziś następstwem tej decyzji jest 100 tys. certyfikowanych trenerów indor cyclingu, oraz nowa dyscyplina sportu – kolarstwo halowe, uprawiane w 80 krajach świata.

Lista zalet spinningu jest bardzo obszerna i długa. Najprościej ujmując, jest to bardzo intensywny trening cardio, który powoduje bardzo szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W czasie godzinnego treningu spalamy do 1000 kalorii, co jest bardzo dobrym wynikiem!
Siłownie dodatkowo urozmaicają nam takie treningi, tworząc nowoczesne sale z odpowiednim światłem, lustrami i muzyką, dzięki czemu taki trening to czysta przyjemność. Indorcycling powoduje spalanie tkanki, ujędrnienie ciała, napięcie skóry, wzmocnienie stawów, zwiększa wydolność organizmu oraz wzmacnia serce.

Nad treningiem indor cycling czuwa zawsze certyfikowany instruktor, który odpowiednio dobiera intensywność naszego wysiłku. Na początku oczywiście jest rozgrzewka, następnie wykonuje się ćwiczenia na siedząco i stojąco z odpowiednimi przerwami. Jeżeli wybierasz się na taki trening pierwszy raz, powiedz o tym trenerowi, ten pokaże ci jak dopasować rower do swojego wzrostu oraz jak ustawiać ciężar. Większość siłowni dzieli zajęcia na stopień intensywności – low, medium, high. Nie przejmują się układem choreograficznym, w tym przypadku jest on bardzo prosty, a ćwiczenia w grupie są bardzo przyjemne.

Udostępnij

O autorze