Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Dziecko

Jakie możemy spotkać rodzaje rowerków biegowych?

Jakie możemy spotkać rodzaje rowerków biegowych?

Jeżeli dzielimy rowery biegowe na rodzaje, przede wszystkim musimy skupić się na tworzywie, z którego zostały one wykonane. Rowerek dla dziecka powinien być niezbyt ciężki, by można było na nim jeździć. Wiele firm decyduje się na użycie drewna, aluminium lub metalu, by wyprodukować rowerki biegowe dla dzieci. Ten typ rowerów powinien być wykonywany ze szczególną starannością. Dzieci bardzo szybko rosną, co sprawia, że szybko wyrastają z roweru. Jednak należy zakupić dziecku rower odpowiedni do jego aktualnego wzrostu i wagi.

Rower musi być odpowiednio dopasowany do sylwetki dziecka i zapewnić mu bezpieczeństwo. Poza tym, rowerek biegowy służy do nauki jazdy na większym rowerze, dlatego dziecko musi czuć się komfortowo na pierwszym rowerku. Co jest najlepsze dla naszego dziecka? Na to pytanie możemy dowiedzieć się, zapoznając się z pełną ofertą danej firmy oraz sposobem produkcji. Różnorodność rowerów dla dzieci może pomóc nam dobranie odpowiedniego pojazdu. Od każdego producenta zależy kształt ramy, kierownicy i typu siodełka. Ważne są również koła, których dobór zależy od paru czynników. Dlatego nasz wybór musi być odpowiednio długo przemyślany.

Rower z pedałami czy bez?

Rowerek biegowy stanowi dla naszego dziecka pierwszy rowerek, dzięki któremu uzyska podstawowe umiejętności jazdy na rowerze. Pedały w rowerze mogą stanowić małe, lecz znaczące utrudnienie podczas nauki jazdy. Dziecko, używając rowerka biegowego, może zatrzymać się i zahamować kiedy chce. Czasami nasze dziecko może być zbyt małe, by opanować odpowiednio umiejętność pedałowania. Dodatkowo, do używania pedałów należy umieć utrzymać równowagę, co dla niejednego małego dziecka jest wielkim wyczynem. Dlatego na sam początek można kupić rowerek biegowy, który nie posiada pedałów. Dzięki temu nasze dziecko chętnie przyzwyczai się do maszyny, która jest łatwiejsza w obsłudze.

Hamulce – czy warto je stosować

Jako że rowerek biegowy jest dopiero pierwszym pojazdem naszego dziecka, raczej nie powinien mieć on hamulców. Jednak możemy spotkać wiele rodzajów rowerków, gdzie niektóre z nich mogą posiadać hamulce. Zamontowanie hamulców w rowerze biegowym może również stanowić utrudnienie dla dziecka, które dopiero uczy się opanować maszynę. Poza tym, brak pedałów umożliwia dziecku hamowanie nóżkami. Jeśli więc nie wiemy jaki rodzaj rowerka wybrać, możemy być pewni, że ten, który nie posiada hamulców będzie bezpieczniejszy.

Z jakiego tworzywa powinien być rower dla najmłodszego dziecka

Każdy producent skupia się na innych aspektach produkując rowery. Dlatego też od producenta X możemy zakupić rower drewniany, a z firmy Y – aluminiowy. Warto jednak przemyśleć, jakie tworzywo będzie najlepiej służyć naszemu dziecku. Musimy mieć podstawowe informacje na temat tego, jaka powinna być rama, kierownica, siodełko czy koła. Co do ramy – jest to największa część roweru. Najczęściej jej waga również jest największa. Decydując się na rowerek dla dziecka, musimy pamiętać że rama drewniana i aluminiowa będą lżejsze niż metalowa, co jest niezwykle ważne podczas nauki jazdy rowerem.

Ceny

Każdy produkt jest dostępny w wielu rodzajach i modelach. Warto znać ceny poszczególnych firm, by móc porównać najlepsze produkty ze sobą. Ceny rowerów biegowych mogą zaczynać się od 100zł, a kończyć na około 700zł. Wszystko zależy jednak od producenta, kosztów produkcji oraz sezonu. Warto także pamiętać, że niektóre rowerki posiadają dodatki oraz unowocześnienia.


Rowerek biegowy Wutsch, widoczny na zdjęciu głównym artykułu, możesz zamówić w Królestwie Rowerów za 229 złotych. Jest idealny dla małych dzieci. Zobacz detale → https://www.pmbike.pl/rowerek-biegowy

Udostępnij

O autorze