Bike MTB

Portal dla fanów rowerów górskich

Sprzęt i akcesoria

Rowery miejskie – idealne dla kobiet

Rowery miejskie – idealne dla kobiet

Kiedy przychodzi wiosna, chce się wyjść na świeże powietrze i spędzać tam jak najwięcej czasu, czy to uprawiając sport, czy też podczas drogi do pracy. Jest to idealny moment na odświeżenie roweru lub na kupno całkiem nowego modelu, którego szukasz już od jakiegoś czasu. W tym artykule skupiamy się na rowerach miejskich dla kobiet – na ich cechach oraz na poszczególnych modelach, jakie znajdziesz na rynku. Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka roweru miejskiego

Jak dokładnie wygląda rower miejski? Po czym można go rozpoznać i w jaki sposób różni się od innych wehikułów dwukołowych? Jest to rower zaprojektowany specjalnie z myślą o poruszaniu się w mieście, czyli, dla porównania, ma nieco inną budowę niż, na przykład, rowery górskie przeznaczone do jazdy w różnorodnych warunkach i na wyboistych powierzchniach. W rowerze miejskim koła są zazwyczaj cieńsze, ponieważ ich zadaniem jest jedynie sprawne poruszanie się po bezproblemowych drogach miejskich, a oprócz nich w tym typie roweru znajduje się również wygodne siodełko, które jest często większe, niż w przypadku rowerów sportowych.

Podstawową różnicą pomiędzy rowerami miejskimi a rowerem górskim czy rowerami elektrycznymi jest zatem ich zastosowanie – w przypadku rowerów miejskich chodzi o wygodę związaną z przedostaniem się z jednego punktu do drugiego. Oprócz tego w rowerach miejskich charakterystycznymi elementami są również koszyk znajdujący się z przodu roweru, miejsce na bidon czy też mały bagażnik z tyłu roweru. W tych miejscach można przechować podręczne przedmioty takie jak parasolka, torba czy zakupy, a więc wszystko, co jest Ci potrzebne w czasie przebywania na mieście lub w pracy.

Damskie rowery miejskie

Rower miejski to wehikuł polecany ze względu na liczne zalety poruszania się nim na co dzień. Po pierwsze, dotarcie rowerem do wybranego miejsca jest znacznie łatwiejsze niż dojechanie gdzieś samochodem czy komunikacją miejską. Znajdziesz się w danym punkcie szybciej, bo nie stoisz w korkach i będziesz w stanie przejeżdżać przez place i skróty, przez które nie dostaniesz się innymi środkami lokomocji.

Ogromną zaletą roweru miejskiego jest również brak wydzielania jakichkolwiek substancji niebezpiecznych dla środowiska. Kiedy tylko robi się ciepło, wiele osób zamienia samochód na rower, aby nie zanieczyszczać otaczającej wszystkich przyrody. Jeżdżenie na rowerze jest również znacznie tańsze – kupujesz rower raz i możesz nim jeździć przez wiele lat, nie musząc płacić za żadne bilety ani paliwo. Pod względem ekonomicznym jest to zatem również lepsze rozwiązanie. Oprócz tego pamiętaj, że jeżdżąc na rowerze, zapewniasz sobie wysiłek fizyczny, a więc zyskuje na tym też Twoje zdrowie.

Każda kobieta, która poszukuje najwygodniejszego sposobu poruszania się po mieście, z całą pewnością zainteresuje się też zaletami estetycznymi roweru miejskiego, który jest dostępny w wielu wariantach. Są one bardzo kreatywne i ładne wizualnie, co ma znaczenie dla wielu osób, które zwracają uwagę na cechy estetyczne przedmiotów, którymi się otaczają. Rowery miejskie są dostępne zarówno jako wehikuły pokryte jednolitymi barwami, jak i zawierające ciekawe połączenia kolorów. Oprócz tego w rowerach miejskich ciekawie wyglądają bardzo różne ramy, na które również warto zwrócić uwagę i dobrać model idealny dla siebie. Tak jak w przypadku każdego typu roweru, również w przypadku rowerów miejskich ich ceny są bardzo różne, dlatego z pewnością znajdziesz model, który będzie Ci odpowiadał także pod względem finansowym.

Udostępnij

O autorze